Spotkanie z niemieckim pisarzem Hansem Bollingerem w PWSZ w Krośnie.
Spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 13.00 w auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 z niemieckim pisarzem Hansem Bollingerem, autorem książki W drodze przez Polskę. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Polska i jej sąsiedzi".. Prezentacja książki będzie połączona z muzycznym występem autora.

Hans Bollinger - pedagog, muzyk, pisarz, który od 40 lat podróżuje po Polsce. Na co dzień mieszka w Kraju Saary (Saarland), gdzie od 20 lat koordynuje trójstronny projekt Begegnungen an der Grenze - Rencontres à la frontière – Spotkania na granicy, w ramach którego prowadzi intensywną współpracę z Polską i Francją.

Za namową przyjaciół, Hans Bollinger postanowił opisać i opublikować swoje wspomnienia z licznych podróży do Polski, z ostatnich 40 lat, w książce pod tytułem Podróże po Polsce - Spotkania z ludźmi, ich historią i ojczyzną. Książka jest hołdem złożonym Polsce, jej mieszkańcom i jej pięknej naturze. Kraj, który musiał przeżyć trzy rozbiory, kraj, który praktycznie zniknął z mapy świata, który traktowany był jak ,,piłka“, w potyczkach wschodnich i zachodnich mocarstw. Polska, to także kraj, którego obywatele wskrzeszali go wciąż na nowo, walcząc niestrudzenie o wolność i zachowanie narodowej tożsamości.
Inicjatywy Hansa Bollingera zostały uhonorowane szeregiem odznaczeń m.in. Kawalerskim Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego i medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Udostępnij ten artykuł znajomym: