"Ta, co nie zginęła" – 100-lecie niepodległości Polski otwarto wystawę w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie.
15 października odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej "Ta, co nie zginęła". Stanowi ona element akcji edukacyjnej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, mającej na celu budowanie wspólnoty, kształtowanie tożsamości narodowej oraz poczucia dumy z bycia Polakami. Wystawa prezentuje dzieje narodu polskiego ze szczególnym uwzględnieniem ojców niepodległości w walce o odzyskanie wolności. Na wystawie zostały zaprezentowane zbiory PBW, wzbogacone o rodzinne pamiątki rodziny Babinetzów.

biblioteka wystawa

Po uroczystym otwarciu odbył się wykład dr hab. Krzysztofa Kaczmarskiego z rzeszowskiego Oddziału IPN pt. Rola Romana Dmowskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości” . Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat wydarzeń, które poprzedziły odzyskanie przez Polskę niepodległości po 100 latach niewoli.

W obchody niepodległości wpisuje się również konkurs zorganizowany przez PBW w Krośnie pt. "Moja Niepodległa". Pani Dyrektor Małgorzata Szybiak wręczyła nagrodę główną Alicji Sajdak ze Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym. Laureatka przedstawiła prezentację multimedialną z własną refleksją nad historią Polski i jej drogami do niepodległości.

biblioteka wystawa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, którą można zwiedzać do 16 listopada br. w godzinach pracy Biblioteki.

Udostępnij ten artykuł znajomym: