W krośnieńskiej bibliotece gościła Aneta Leśniak fotograf, dziennikarz i kulturoznawca.
W dniu 28 listopada br. w Bibliotece w Krośnie gościła Aneta Leśniak w cyklu „Ludzie Niezwykli”. Spotkanie zostało zatytułowane „Pod dachem nieba”.

Aneta Leśniak

Aneta Leśniak jest fotografem, dziennikarzem oraz kulturoznawcą. Fotografia nie jest jej jedyną pasją. W kręgu jej zainteresowań jest jeszcze poezja, literatura, proza, dziennikarstwo. Jest prezesem Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego „Gwiazda”. Realizuje różnorodne pasje i zainteresowania.

W czasie wystąpienia przedstawiła uczniom II LO w Krośnie (przyszłym dziennikarzom) diaporamy na temat Ryszarda Kapuścińskiego i Jana Pawła II, swoje fotografie, w tym również nagrodzone w konkursie National Geographic. W sposób niezwykle wrażliwy i oryginalny opowiedziała o swoich spotkaniach z Ryszardem Kapuścińskim. Przesłaniem dla młodzieży może być fragment „Podróży z Herodotem”: …Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca...”.

Aneta Leśniak

Spotkaniu towarzyszyła wystawka materiałów bibliotecznych „Ryszard Kapuściński – zawód reporter”.

Udostępnij ten artykuł znajomym: