W minioną niedzielę w Ośrodku Kultury w Dukli odbył się Koncert Bożonarodzeniowy.
W dniu 16 grudnia w sali kinowo teatralnej odbył się Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Ośrodek Kultury w Dukli.

koncert Dukla

W programie koncertu znalazł się występ kapeli "Duklanie", która wykonała kolędy z premierowej płyty "Dla Ciebie Mały Panie Polsko Słowackie Kolędowanie". Oprócz stałego składu kapeli, w zespole wystąpiły nowe wokalistki – Zofia Baran i Urszula Jakieła, oraz Jagoda Skrzyńska – skrzypce. Licznie zebrana publiczność mogła usłyszeć polskie jak i słowackie kolędy.

koncert Dukla

Drugim punktem Koncertu było wystawienie widowiska pt. "Dawno Temu u Tośków – Wigilia". Aktorami występującymi w spektaklu byli artyści z zespołu obrzędowo – śpiewaczego "Szarotka – Duklanie" oraz studenci Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Widowisko przedstawiało świąteczny czas w polskim domu w okresie powojennym. Długie próby pod okiem Pani Dyrektor Ośrodka Kultury - Małgorzaty Walaszczyk – Faryj przyniosły efekt w postaci udanego występu i licznych pochwał i podziękowań ze strony przybyłych na koncert.

koncert Dukla

Nie obyło się bez życzeń Burmistrza Dukli - Andrzeja Bytnara. Tradycyjnie już po widowisku wszyscy zebrani odśpiewali razem kilka kolęd oraz mogli poczęstować się świątecznymi przysmakami.