Wakacje w kolorach tęczy w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji w krośnieńskich bibliotekach.
Specjalną ofertę działań animacyjnych dla dzieci spędzających lato w mieście, jak co roku, przygotowała Krośnieńska Biblioteka Publiczna. Na najmłodszych czekają gry i zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, turnieje gier planszowych, konkursy, projekcje filmów i bajek.

Oddział dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego 41 przygotował zajęcia pt. "Tajemnica Wyspy Skarbów – wakacje z piratami", podczas których uczestnicy przygotują m.in. wielkoformatową grę planszową, wezmą udział w grze poszukując listu od piratów, z ekologicznych materiałów zbudują wyspę, a także przygotują przedstawienie kukiełkowe.

Na nudę na pewno nie będą narzekać dzieci uczestniczące w zajęciach w Filii nr 4 przy ul. Krakowskiej 124, która przygotowała cykl spotkań pod hasłem "Folkowe wakacje czyli raz na ludowo". W programie znajdą się m.in. zajęcia teatralno - muzyczne, poznawanie tańców ludowych i oczywiście zajęcia plastyczne.

Filia nr 1 przy ul. Decowskiego 46 zaprasza najmłodszych krośnian na spotkania z bohaterami filmów animowanych pt. "Dobranocki z dawnych lat", a Filia nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej 12 zamieni się w "Wakacyjną bibliotekę".
"Biblioteczny kalejdoskop czyli 1001 pomysłów na wakacje" to hasło zajęć, które będą realizowane w Filii nr 3 przy ul. Witosa 1.

Na pewno atrakcyjną propozycją dla dzieci na wakacje będą zajęcia z kodowania, które najmłodszym proponuje Filia nr 6 ul. Ordynacka 8. Tutaj także w czasie wakacji seniorzy będą mogli brać udział w warsztatach internetowych.
A na "Lato w kolorach tęczy" zaprasza Filia nr 7 przy ul. Rzeszowskiej 1. Dzieci poznają klasykę bajek, czekają na nich też gry i zabawy ruchowe przygotowane w oparciu o przeczytane teksty, quizy i wiele innych atrakcji.

Dla wszystkich którzy lubią czytać i chcieliby się podzielić swoją opinią o przeczytanych książkach, na okres wakacji KBP proponuje konkurs literacki na recenzję powieści współczesnej pt. "To czytam! – Twoja opinia, Twój wybór".
Udział w zajęciach proponowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną jest bezpłatny.

Szczegółowy program wakacyjnych zajęć w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej znajduje się na stronie internetowej Biblioteki  www.kbp.krosno.pl i na profilu KBP na Facebooku.

Udostępnij ten artykuł znajomym: