Miejsce do wypoczynku w Dolinie Jasiołki ma szansę powstać. Zagłosuj i wesprzyj projekt.
Ruszyła kolejna edycja programu sieci sklepów Tesco "Decydujesz, pomagamy". Tym razem grupa nieformalna "Jętka" z Jedlicza pod patronatem PZW Okręg Krosno zgłosiła do konkursu projekt pn.  "Czas na odpoczynek - naturalnie!". Projekt ma szansę realizacji, gdyż walczy o grant w wysokości 5.000 zł ufundowany przez Fundację Tesco.

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku w miejscowości Jedlicze. Projekt obejmuje zadaszony ławostół o drewnianej konstrukcji służący do wypoczynku i konsumpcji, a także wyznaczone palenisko.
Przygotowane w dolinie Jasiołki miejsce do rekreacji i odpoczynku będzie służyć całej społeczności lokalnej. Dolina Jasiołki jest bardzo cennym obszarem pod względem przyrodniczym i ekologicznym. Teren nadrzeczny należy do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. 

Jedlicze projekt Decydujesz, pomagamy

Dzięki projektowi mieszkańcy gminy będą mieli możliwość obcowania z przyrodą w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Będzie to atrakcyjne miejsce również do aktywności. Lokalizacja umożliwi korzystanie z wytyczonych ścieżek do pieszych wędrówek, tras biegowych i rowerowych.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy zrobić zakupy w sklepie Tesco w Jedliczu lub Strzyżowie, a otrzymany żeton wrzucić do urny projektu – środkowej, oznaczonej na czerwono. Głosowanie trwa do 14 lipca 2019 r.

Szczegóły projektu na stronie www.pzw.org.pl/jetka oraz na FB facebook.com/sum.jedlicze.