Krośnieńska Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie skierowanym do dzieci w wieku 3-6 lat "Mała Książka - Wielki Człowiek".
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Mała Książka - Wielki Człowiek

W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Mała Książka - Wielki Człowiek

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krośnie można odbierać w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Wojska Polskiego 41 oraz w sześciu filiach na terenie miasta:
Filia nr 1 (Polanka - ul. Decowskiego 42)
Filia nr 2 (Suchodół - ul. Grunwaldzka 2)
Filia nr 3 (Osiedle Traugutta - ul. Witosa 1e)
Filia nr 4 (Osiedle Tysiąclecia - ul. Krakowska 124)
Filia nr 5 (Białobrzegi - ul. Kopernika 17)
Filia nr 7 (Osiedle Turaszówka - ul. Rzeszowska 1)

Udostępnij ten artykuł znajomym: