W kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli - Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbył się koncert "Niepodległa w Europie".
Koncert patriotyczny "Niepodległa w Europie" z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w sobotę 30 listopada w kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli - Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Organizatorem jego kolejnej edycji była wojewoda podkarpacki i starosta krośnieński.

Chór Koloryt z Rymanowa
Chór "Koloryt" z Rymanowa

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru "Koloryt" z Rymanowa pod dyrekcją Iwony Tylki oraz Trio w składzie Robert Myszkal z córką Heleną i wnukiem Mikołajem z Rymanowa Zdroju. Uroczystość uświetnili także laureaci konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej i konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Jan Pelczar
Starosta Krośnieński Jan Pelczar

Kolejno zaprezentowali się: Karolina Turek, Bartosz Mularski, Katarzyna Such i Amelia Fabisz. Koncert zakończyła Natalia Bęben utworem pt. "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

wystawa edukacyjna
Koncertowi towarzyszyła wystawa edukacyjna

Koncertowi towarzyszyła wystawa edukacyjna pt. "Młodzi dla Niepodległej". Autorami ekspozycji są Mateusz Werner (UM), dr Jacek Magdoń i Krzysztof Kapłon (IPN).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Udostępnij ten artykuł znajomym: