Od 14 kwietnia będzie można skorzystać z darmowych konsultacji logopedycznych, neurologicznych i dietetycznych oraz korepetycji z języka angielskiego i polskiego oraz chemii.
Trwająca pandemia spowodowała, że „Nocne Teatralia Strachy” zaoferowały pomoc dla wszystkich chętnych w formie wirtualnej przygotowując darmowe konsultacje i korepetycje. Ruszają one 14 kwietnia.
Konsultacji logopedycznych udzielać będzie neurologopeda Dagmara Bogacz w środy, piątki i soboty w godz. 17.00-18.00, konsultacji neurologicznych lek. Paweł Wrona – neurolog w trakcie specjalizacji w poniedziałki, środy i soboty w godz. 19.00-20.00, konsultacji dietetycznych dietetyk Karolina Mięsowicz w każdy poniedziałek w godz. 17.00-19.00.

Będzie też można skorzystać z korepetycji z języka polskiego w każdy wtorek i czwartek (Małgorzata Prajsner, studentka filologii polskiej UJ), z języka angielskiego w każdy poniedziałek i wtorek (Alicja Moskal) oraz z chemii w każdy wtorek i środę (Krystian Zajdel, student analityki medycznej WUM).

Aby zgłosić się na konsultacje i korepetycje należy wysłać e-mail na adres teatrstrach@gmail.com, wpisując w tytule nazwę konsultacji bądź korepetycji, a w treści podać swój numer telefonu, imię i nazwisko oraz opisać pokrótce, czego miałyby dotyczyć konsultacje lub korepetycje. Można też zadzwonić po numer telefonu 731 697 976 (w godzinach 10.00-18.00).

W ofercie są również kursy internetowe: mini-kurs wprowadzający w tworzenie aplikacji webowych z użyciem biblioteki React.js (Olaf Byrdy, programista) oraz analiza fotografii z propozycją cyfrowej korekty (Nina Przybylska, fotograf).

Tegoroczna, 12. już edycja Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy zaplanowano w Krośnie od 5 do 7 września. Obecnie nie wiadomo jednak w jakiej formie się odbędą. Przygotowania jednak trwają, analizowane są też możliwości przeniesienia części wydarzeń programowych do sieci.

Niestety, pandemia dotknęła festiwal także pod względem finansowym, znacznie uszczuplając środki, które pozyskiwano w formie dotacji, grantów.

- Jednak nie poddajemy się, walczymy dalej. Tworzymy i szykujemy dla Was kolejną edycję festiwalu, będąc pełni nadziei, że uda nam się z Wami spotkać we wrześniu. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszego stowarzyszenia, w formie wpłaty, na rzecz realizacji tegorocznej, 13. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy. Możecie jej dokonać, klikając w formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej www.nocneteatralia.pl. Każda złotówka się liczy i za każdą będziemy bardzo wdzięczni! - apelują organizatorzy.

Udostępnij ten artykuł znajomym: