Można już korzystać z asfaltowego toru do jazdy na rowerach w pobliżu stadionu w Miejscu Piastowym. 1 czerwca został poświęcony, a kiedy oficjalne otwarcie?
W Międzynarodowy Dzień Dziecka proboszcz parafii w Miejscu Piastowym ks. Andrzej Mroczkowski poświęcił pumptrack. Jego odbiór odbył się 24 kwietnia, jednak ze względu na zakazy związane z epidemią koronawirusa, nie można było z niego wcześniej korzystać. Specjalnie ukształtowany tor do jazdy na rowerze powstał przy ul. Dworskiej, obok stadionu piłkarskiego "Piastovii".

Cały plac ma wymiar 38x71 metrów, a sam tor rowerowy ma długość 120 metrów. W ramach zadania powstała też ławka multimedialna zasilana solarami z wyjściami USB, miejsce do parkowania rowerów, chodniki, zasadzone zostały też krzewy.

Już w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, wójt Dorota Chilik z zastępcą Magdaleną Hec-Mrozek zapraszają na otwarcie nowo wybudowanego pumptracku w Miejscu Piastowym. Początek imprezy o godz. 12.00.

W programie zaplanowane jest m.in. szkolenie jazdy na pumtracku dla dzieci i młodzieży, a także pokaz profesjonalnej jazdy w wykonaniu jednego z czołowych polskich zawodników - wicemistrza Polski. Szkolenie prowadzić będzie firma Velo Projekt. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 15.00.

Zobacz zdjęcia z poświęcenia: