17 czerwca odbył się pogrzeb Józefa Węgrzyn - wychowanka i wieloletniego kapelmistrza Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe, a także członka OSP Miejsce Piastowe.
Józef Węgrzyn stał na czele orkiestry przez 13 lat (1985-1998). Wcześniej jako kornecista brał aktywny udział w jej powojennej reaktywacji. Zmarł 15 czerwca, a pogrzeb odbył się 17 czerwca w Miejscu Piastowym. Tam też został pochowany.

Na profilu FB Orkiestry Dętej Miejsce Piastowe możemy przeczytać między innymi:

- Czasy jego dyrygentury rozpoczęły się wielkim sukcesem, jakim było pierwsze miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Krośnie, w 1986 roku. To także między innymi uczestnictwo w dwóch pielgrzymkach papieskich w 1991 w Rzeszowie i w 1997 roku, w Krośnie oraz obchody jubileuszu Orkiestry i OSP w 1995 roku .
Nasz skład liczył w tamtym czasie ponad 30 muzyków, coraz częściej koncertowaliśmy poza Miejscem Piastowym i Krosnem, podczas tej kadencji powstała także szkółka dla młodych muzyków.
W dowód zasług w upowszechnianiu kultury muzycznej, na wniosek zarządu orkiestry, śp. Józef został odznaczony najwyższymi odznaczeniami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr: Złotą Odznaką Honorową z Laurem w 2011 r i Złotą Odznaką Honorową z Brylantem w 2017 r., a także wysokimi odznaczeniami resortowymi ZOSP RP.
Wiele dobrych wspomnień i niezapomnianych chwil.
Dziękujemy Panie Kapelmistrzu!


Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe jest jedną z najstarszych orkiestr w regionie. Może się poszczycić już 123-letnią tradycją.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.