Wczoraj w Miejscu Piastowym na drodze krajowej nr 28, doszło do zderzenia się dwóch pojazdów - dostawczego mercedesa i fiata uno.
Jak relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, wczoraj ok godz. 12:15 kobieta kierująca samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter, jadąca główną drogą od strony Krosna uderzyła w bok samochodu osobowego marki fiat uno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierowca fiata prawdopodobnie włączał się do ruchu poprzez wykonywanie manewru zawracania.

wypadek w Miejscu Piastowym

W wyniku zderzenia się pojazdów, fiat uno zatrzymał się w przydrożnym rowie, a Mercedes znajdował się na pasie jezdni w kierunku Miejsca Piastowego. W momencie przyjazdu służb ratowniczych kierujący Fiatem był nieprzytomny.

wypadek w Miejscu Piastowym

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie osobowym przy użyciu narzędzi hydraulicznych i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni.

Osoby poszkodowane po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostały przetransportowane do szpitala.

- Działania trwały prawie 1 godz. i 50 min, w których uczestniczyło 8 strażaków i 3 pojazdy z KM PSP Krosno oraz 3 patrole Policji i 2 zespoły ratownictwa medycznego - informuje bryd. Mariusz Kozak.

Udostępnij ten artykuł znajomym: