Policjanci wstępnie ustalili, że samochodem marki Renault Scenic RX4, które dachowało w Głowience kierował pijany 37-latek.
Przypominamy. Do dachowania osobowego renault doszło w ostatni piątek. Tuż po zdarzeniu nie było wiadomo dokładnie, ile osób podróżowało samochodem. Ustalili dopiero to policjanci.

- Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Z pojazdu pomógł im się wydostać postronny świadek, który powiadomił o zdarzeniu służby. Jeden z uczestników oddalił się z miejsca przed przybyciem ratowników. Pozostali dwaj mężczyźni, będąc pod widocznym wpływem alkoholu, początkowo zaprzeczali, że podróżowali samochodem, później jednak zmienili zdanie - relacjonuje oficer prasowy krośnieńskiej policji aspirant sztabowy Paweł Buczyński.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że renault kierował 37-latek. - Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Podróżujący z nim pasażer również był pijany. Z uwagi na istotne rozbieżności dotyczące opisu przebiegu zdarzenia, obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - dodaje asp. sztab. Paweł Buczyński.

Na miejsce zdarzenia skierowany został technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady z wnętrza pojazdu. Prowadzone postępowanie pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.