Siedmioro sportowców z gminy Miejsce Piastowe otrzymało stypendia sportowe. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 1 marca.
Wręczenie stypendiów sportowych odbyło się w poniedziałek 1 marca w Urzędzie Gminy w Miejscu Piastowym.

W sumie do siedmiu sportowców trafi w 2021 roku 20 tysięcy złotych. Przez osiem miesięcy będą oni otrzymywać od 250 do 600 zł. Stypendia otrzymali:
1. Emanuel Gibała (piłka nożna) - 3600 zł
2. Weronika Bykowska (strzelectwo sportowe) - 4800 zł
3. Tomasz Wojtowicz (lekkoatletyka, nordic walking) - 3200 zł
4. Radosław Niepokój (lekkoatletyka, nordic walking) - 2400 zł
5. Adrian Kowalczyk (goolball) - 2000 zł
6. Kinga Penar (siatkówka) - 2000 zł
7. Julia Majerska (siatkówka) - 2000 złNajwyższe stypendium otrzymała Weronika Bykowska uprawiająca strzelectwo sportowe.

- Moja przygoda ze strzelectwem zaczęła się około 10 lat temu. Tata zaprowadził mnie na strzelnicę, były wtedy zawody - memoriał im. Jana Barana w Krośnie i bardzo mi się to spodobało, zaczęłam trenować. Ostatni rok był bardzo ciężki. Na jego początku odbywały się zawody a kolejne już były odwoływane z powodu pandemii. Później nastąpiła ich kumulacja i trzeba byłoby być dobrze przygotowanym - mówi Weronika Bykowska. W 2020 roku reprezentując KA Kraków zdobyła m.in. trzy medale Akademickich Mistrzostw Polski - dwa srebra i brąz - Mam nadzieję, że nowy będzie zdecydowanie lepszy - dodaje Weronika Bykowska

Weronika Bykowska
Weronika Bykowska i wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik


Jak podkreślała podczas spotkania wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, warto jest wskazywać dobre wzorce. - Stypendia są zachęta dla innych, aby poszli w ich ślady, aby nie bali się nowych wyzwań i sportowej rywalizacji. Wyróżnieni stypendiami sportowcy są doskonałą promocją gminy Miejsce Piastowe - powiedziała Dorota Chilik.

Zobacz zdjęcia z uroczystości: