Blisko trzy godziny strażacy walczyli z pożarem budynku mieszkalnego we Wrocance. W pożarze nikt nie ucierpiał.
Wczoraj (22.12) o godzinie 18:05 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wrocanka (Gmina Miejsce Piastowe).

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że ze ściany szczytowej budynku drewnianego w okolicy komina wydostaje się dym. Zadymienie nie rozprzestrzeniło się na pomieszczenia mieszkalne, lecz gromadziło się pod wykonanym obiciem - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, rzecznik prasowy KM PSP w Krośnie.Strażacy sprawdzili ścianę szczytową i odkręcili podbitki w miejscu wydostawania się dymu. Okazało się, że ogień przedostający się z przewodów zapalił przyległą ścianę. Aby ugasić pożar częściowo rozebrali strop przylegający do komina i podali jeden prąd wody i proszku gaśniczego. - Wyburzyli też piec kaflowy, rozebrali ściankę szkieletową i oddymili strych - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Do palącego się domu zadysponowano dwa zastępu z KM PSP w Krośnie oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrocanki i Głowienki. Działania trwały blisko 3 godziny.
Udostępnij ten artykuł znajomym: