20 tysięcy złotych przeznaczono w tegorocznym budżecie Gminy Miejsce Piastowe na stypendia dla wyróżniających się sportowców. Sprawdź, kto je otrzymał.
23 lutego w sali narad Urzędu Gminy Miejsce Piastowe wręczone zostały stypendia utalentowanym sportowcom z terenu gminy na rok 2022.

Uchwałę w sprawie przyznawana stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym Rada Gminy Miejsce Piastowe przyjęła w grudniu 2019 r.

W tym roku uhonorowano nimi siedem osób, a łącznie na stypendia przeznaczono z budżetu gminy 20 tys. zł.

Wręczenie stypendiów w Miejscu Piastowym

W gronie stypendystów znaleźli się:

Weronika Bykowska z Miejsca Piastowego (strzelectwo sportowe) - 4 000 zł (podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy zwyciężyła w karabinie dowolnym 3x40 strzałów oraz w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc, a podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy dwukrotnie zajęła III miejsce w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc i karabinie pneumatycznym 60 strzałów),

Emanuel Gibała z Łężan (piłka nożna) - 3 600 zł (obecnie zawodnik Rakowa Częstochowa, otrzymał powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15 w Pruszkowie, gdzie w rozegranych trzech meczach kontrolnych strzelił 3 bramki i zanotował 4 asysty),

Adrian Kowalczyk z Targowisk (goolball - piłka toczona: dyscyplina paraolimpijska dla osób słabowidzących lub niewidomych) - 2 000 zł (w 2021 r. zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzików i Kobiet w Wiśle oraz IV miejsce w Pucharze Polski w Blind Football we Wrocławiu i Polskiej Lidze Seniorów Goolball w Krakowie),

Julia Majerska z Głowienki (siatkówka) - 2 400 zł (zawodniczka młodzieżowych drużyn Karpaty Krosno, z drużyną wywalczyła III miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Łasku, zdobyła też wicemistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodziczek, powołana została przez Polski Związek Piłki Siatkowej na zgrupowanie do kadry Polski U-14/15),

Radosław Niepokój z Wrocanki (nordic walking) - 2 400 zł (w 2021 r. między innymi zajął I miejsce w kategorii OPEN podczas Górskich Otwartych Mistrzostw Polski w nordic walking w Polanicy Zdroju na dystansie 10 km, I miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Lublińcu oraz zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Par nordic walking w Białym Borze),

Kinga Penar z Widacza (siatkówka) - 2 400 zł (zawodniczka młodzieżowych drużyn Karpaty Krosno, z zespołem zdobyła wicemistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodziczek oraz III miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Łasku, powołana została przez Polski Związek Piłki Siatkowej na zgrupowanie do kadry Polski U-14/15),

Tomasz Wojtowicz z Widacza (nordic walking) - 3 200 zł (w 2021 r. między innymi zwyciężył w Mistrzostwach Europy w nordic walking w Kolbuszowej w kategorii OPEN, w Górskich Mistrzostwach Polski w nordic walking w Piwnicznej Zdroju w kategorii OPEN, w Otwartych Mistrzostwach Polski Par w Białym Borze w kategorii OPEN).

Symboliczne czeki oraz upominki wręczyła wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z zastępcą Magdaleną Hec-Mrozek.

- Dziękuję wam za 2021 rok. Wszyscy wiemy, jak bardzo był on trudny. Jednak dawaliście sobie świetnie radę, o czym świadczą osiągnięte wyniki. Jesteście dowodem na to, że jak się chce, to można odnosić sukcesy. Dziękuję też za promocję gminy Miejsce Piastowe i życzę również sukcesów w tym roku - powiedziała wójt Dorota Chilik.