22 maja w Rogach odbył się XII Międzynarodowy Turniej Szachowy. Wystartowało w nim 56 zawodników. Najlepszym szachistą z gminy Miejsce Piastowe został Roman Lipka z Wrocanki, a ze Szkoły Podstawowej w Rogach - Arkadiusz Kucza.
Zawody rozegrane zostały w tempie 9 rund, systemem szwajcarskim, każdy z zawodników miał do dyspozycji 15 minut na rozegranie partii. O zwycięstwie zadecydowały zdobyte punkty, a w przypadku takiej samej liczby punktów o kolejności miejsc decydował łączny czas zakończenia wszystkich rund. W roku bieżącym regulamin przewidywał podział zawodników na dwie kategorie wiekowe: seniorów i juniorów. We wcześniejszych edycjach zawodnicy rozgrywali zawody tylko w jednej kategorii.

Po 9 rundach w kategorii open pierwsze siedem nagrodzonych miejsc zdobyli: 1. Artem Omelja (8.0 pkt.), 2. Mirosław Grabarczyk (7.5), 3. Kamil Gierulski (6.0), 4. Maciej Marszałek (6.0), 5. Andrzej Dziugan (6.0), 6. Ireneusz Lach (6.0), 7. Patryk Mrozowski (6.0).

Dodatkowo regulamin przewidywał także klasyfikację kobiet. Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Jurkiewicz ( 5.0 pkt.), kolejne miejsca zdobyły: Hanna Wesołowska (4.5 pkt.) i Anna Krzysztyńska (3.5 pkt).

Turniej szachowy w Rogach

Najlepszą juniorką zawodów została Zuzanna Jurkiewicz, a najlepszym juniorem Patryk Mrozowski, który jednocześnie zdobył 7. miejsce w kategorii open.

Najlepszym zawodnikiem z gminy Miejsce Piastowe okazał się Roman Lipka, ostatecznie zakwalifikowany na 12. miejscu z wynikiem 5.0 punktów.

Kategoria juniorów (urodzonych w roku 2000 i młodszych) klasyfikowana była z podziałem na chłopców i dziewczęta. Pierwsze trzy miejsca wśród dziewcząt zdobyły Anna Winter, Martyna Czerska i Maria Krzysztyńska. Trzej najlepsi chłopcy to Mateusz Jaszczuk, Adrian Chodorowski i Kacper Guzik.

Organizatorzy przewidzieli także trzy nagrody dla najlepszych zawodników ze Szkoły Podstawowej w Rogach. Otrzymali je Arkadiusz Kucza, Kamil Kucza i Damian Turek.
Zawodnicy w kategorii open oraz najmłodsi juniorka i junior, a także najlepsza wśród kobiet otrzymali nagrody pieniężne. W pozostałych kategoriach zawodnicy dostali okolicznościowe dyplomy oraz puchary.

W roku bieżącym fundatorami nagród byli: Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, "Ekranpol" Przedsiębiorstwo Ekologii Górniczej z siedzibą w Warszawie, którego właścicielem jest Zdzisław Eliasz, oraz sklep spożywczo-przemysłowy "Karolinka" w Rogach Waldemara Patli.

Turniej zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym i klub sportowy LUKS Burza-Rogi. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Piotr Fałatowicz oraz Sławomir Kucza. Od strony technicznej nad całością pieczę sprawowali Leszek Zajdel, instruktor ds. sportu oraz Leszek Lenik, opiekun sekcji szachowej klubu sportowego LUKS Burza-Rogi. Nagrody zawodnikom wręczali: przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiktor Skwara oraz dyrektor GOK Janusz Węgrzyn.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.