Tegoroczne Dni Głowienki to dziesiąta jubileuszowa edycja, która przeszła już do historii. Podczas trzydniowej imprezy przy nieco zmiennej aurze bawiliśmy się znakomicie.
W sobotę 13 sierpnia o godz. 17:00 rozegrany został mecz piłki nożnej Kawalerowie - Żonaci. Wygrała drużyna żonatych uzyskując w rzutach karnych wynik 4:2. Dużo dobrej zabawy, darmową watę cukrową, zaserwowali najmłodszym animatorzy z Organizacji Spółdzielnia Socjalna Pierrot & Róża z Radomia. W ich wykonaniu mogliśmy obejrzeć również pokaz fire show – teatr ognia. Wieczorna dyskoteka pod gwiazdami z DJ Mattey również cieszyła się liczną frekwencją.

Dni Głowienki 2016

W niedzielę impreza rozpoczęła się występem dziecięcego zespołu śpiewaczego „Mali Rogowice” z Rogów. Na scenie tego dnia prezentowały się kapele ludowe „Pogórzanie” z Głowienki, ‘Rymanowianie” z Rymanowa, oraz „Piasty” z Miejsca Piastowego, które zaproszone zostały z okazji małego artystycznego jubileuszu 10 – lecia kapeli ludowej „Pogórzanie”. W godzinach popołudniowych wystąpił zespół „The Friends”, który również świętował swój mały jubileusz, 5-lecie działalności artystycznej.
Gwiazdą wieczoru był „Redlin” – zespół folk-rockowy , który zaserwował nam dużą dawkę pozytywnych emocji. Na festynie dożynkowym do tańca przygrywał zespół „Ouatro”

Dni Głowienki 2016

W poniedziałek 15 sierpnia odbyły się dożynki wiejskie, które rozpoczęły się korowodem dożynkowym oraz uroczystą mszą świętą, odprawioną przez proboszcza parafii o. Jarosławia Karasia w koncelebrze katechety o. Janusza Nowaka. Nastąpiło również uroczyste przekazanie chleba przez starostów Violettę Guzik i Marka Staronia na ręce gospodarza wsi Teresy Sirko, a następnie na ręce o. Jarosławia Karasia.
Wieniec dożynkowy z tegorocznych kłosów został upleciony u Ewy Pernal z ul. Franciszkańskiej przez panie z KGW z przewodniczącą na czele Bogusławą Bogaczyk, oraz dzięki pomocy sąsiadów. Podczas trwania mszy świętej złożone zostały dary ołtarza: kwiaty – Halina Buczek, chleb – Teresa Buczek, kielich – Danuta Markiewicz, wino – Elżbieta Olszewska, oraz ampułki – Ewa Pernal. W części artystycznej wystąpił ZTL „Pogórzanie” z Głowienki, kapela ludowa „Lubatowianie” z Lubatowej, oraz soliści Studia Piosenki Swing z RCKP z Krosna. Tego dnia wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych na dyskotece z DJ Carry. Odbył się również pokaz sztucznych ogni.
Najmłodsi podczas tych trzydniowych uroczystości korzystali z atrakcji: kul wodnych, zjeżdżalni, trampoliny, waty cukrowej i popcornu.

Dni Głowienki 2016

Patronat medialny sprawował dwumiesięcznik Gminy Miejsce Piastowe „Piastun”, oraz serwis informacyjny terazKrosno.pl. Organizatorem imprezy były: Organizacje Społeczne wsi Głowienka, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.

Zobacz również: