W dniu 28 września br. na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym rozegrany został X Jubileuszowy Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOK.
Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Turniej rozgrywano w trzech kategoriach: szkoła podstawowa do VI klasy, szkoła podstawowa VII-VIII klasy oraz gimnazjum.
W kategorii szkoła podstawowa do VI klasy udział wzięło pięć drużyn: Miejsce Piastowe, Targowiska, Łężany, Rogi i Zalesie, które rywalizowały w jednej grupie w systemie ”każdy z każdym”. Wyniki meczów: Zalesie – Łężany 0:2, Targowiska – Rogi 0:1, Zalesie – Miejsce Piastowe 0:1, Łężany – Targowiska 0:0, Rogi – Miejsce Piastowe 3:0, Zalesie – Targowiska 1:1, Łężany – Rogi 0:1, Targowiska – Miejsce Piastowe 2:0, Zalesie – Rogi 1:1, Łężany – Miejsce Piastowe 1:0.

Tabela końcowa:
1.SP Rogi
2.SP Łężany
3.SP Targowiska
4.SP Miejsce Piastowe
5.SP Zalesie

Najlepszym bramkarzem został Nikolas Nowak (Zalesie), najlepszym strzelcem Miłosz Zajdel (Rogi), a najlepszym zawodnikiem Hubert Uliasz (Rogi).

W kategorii szkoła podstawowa VII-VIII klasy udział wzięło sześć drużyn, które rozlosowano do dwóch grup: Gr. A: Miejsce Piastowe, Głowienka, Zalesie; Gr. B: Wrocanka, Targowiska, Rogi. Wyniki meczów grupowych: Gr. A: Miejsce Piastowe – Głowienka 0:0, Głowienka – Zalesie 2:4, Miejsce Piastowe – Zalesie 0:0; Gr. B: Wrocanka – Targowiska 0:3, Targowiska – Rogi 1:0, Wrocanka – Rogi 0:7.
Zwycięzcy grup rozegrali mecz o pierwsze miejsce, w którym zagrały Zalesie z Targowiskami. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych – Targowiska pokonały Zalesie 1:0. Drużyny z drugich miejsc w grupach rozegrały mecz o trzecie miejsce, które zdobyła drużyna z Rogów zwyciężając Miejsce Piastowe 1:0. Najlepszym bramkarzem został Kamil Budyń (Miejsce Piastowe), najlepszym strzelcem Bartłomiej Paszek (Rogi), a najlepszym zawodnikiem Mateusz Filar (Targowiska).

W kategorii gimnazjum udział wzięło 3 drużyny: Gim. Miejsce Piastowe, Gim. Michalickie oraz Społeczne Gim. Targowiska. Wyniki meczów: Gim. Miejsce Piastowe – Gim. Michalickie 0:1, Gim. Miejsce Piastowe – S. Gim. Targowiska 1:2, Gim. Michalickie – S. Gim. Targowiska 0:2.

1.Społeczne Gim. Targowiska
2.Gim. Michalickie
3.Gim. Miejsce Piastowe
Najlepszym bramkarzem w kategorii gimnazjalistów został Jakub Szmigiel (Gim. Michalickie), najlepszym strzelcem Dawid Kafel (S. Gim. Targowiska), a najlepszym zawodnikiem Patryk Banaś (Gim. Miejsce Piastowe).

Nagrody dla zwycięzców w postaci pucharów i dyplomów wręczał specjalista ds. sportu GOK w Miejscu Piastowym Leszek Zajdel. Mecze sędziował Sławomir Kielar. Zabezpieczenie medyczne pełniła Beata Mateja. Organizator składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym Małgorzacie Stanisz-Krupa za udostępnienie obiektu sportowego do rozgrywek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.