23 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience rozegrany został V Otwarty Turniej Piłki Koszykowej, którego organizatorem byli: Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz JT-Team Targowiska.
W rozgrywkach juniorskich uczestniczyły trzy drużyny: TEAM LEBRONS, FC Targowiska oraz TEAM CARRY, które rywalizowały między sobą w jednej grupie.

3. FC Targowiska

W juniorskim konkursie rzutów zwyciężyła Paulina Kania, drugie miejsce zajęła Milena Czekańska, a trzecie Jakub Delimata.

W kategorii Open wzięło udział 8 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup:

4. Grzechotniki Fisza

W wyniku grupowej rywalizacji, pierwsze miejsce w grupie A zajęła drużyna Mrówka Brzozów, drugie JT-Team Targowiska, trzecie DEF Sanok, czwarte Stalowy Team. W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna Grzechotniki Soleckiego, drugie Grzechotniki Fisza, trzecie Team Krosno, a czwarte SKS Sanok.

Drużyny z pierwszych miejsc w grupach rozegrały mecz o pierwsze miejsce w turnieju, w którym Mrówka Brzozów zwyciężyła Grzechotniki Soleckiego 14:10. W meczu o trzecie miejsce Grzechotniki Fisza pokonały JT-Team Targowiska 30:14.

W konkursie rzutów za „3” najlepszy okazał się zawodnik z drużyny SKS Sanok – Robert Gaździk. MVP turnieju został uznany Grzegorz Dydak z drużyny Mrówka Brzozów. Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i statuetek wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat, z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Janusz Lenik, radny Robert Staroń oraz dyrektor GOK Janusz Węgrzyn. Mecze sędziowali: Łukasz Pilecki i Sebastian Kamiński. Zabezpieczenie medyczne pełniła Anna Słyś.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie kucharkom ze Szkoły Podstawowej z Głowienki za przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich zawodników turnieju oraz dyrektorowi szkoły w Głowience za udostępnienie hali sportowej.