XII edycja "Zapustowych Ostatków", które odbyły się 2 marca w sali domu ludowego w Głowience przeszła do historii.
W tym roku tematem przewodnim imprezy były przeboje lat 60. Na początku naszego spotkania dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn życzył wszystkim przybyłym miłego nastroju oraz hucznej zapustowej zabawy.

W krótkiej części artystycznej w atmosferę lat 60. wprowadziła nas młodzież działająca w zespołach i kołach zainteresowań w Głowience, prezentując mix tańców z minionych lat, oraz prezentacje dwóch solistek. Ze sceny rozbrzmiewał głos Kingi Szubry która zaśpiewała znany szlagier roku 1964, bez którego przez wiele lat w Polsce nie było dancingu pt: „Batumi, ech Batumi, herbaciane pola Batumi” a Klaudia Kubit zaprezentowała utwór pt” Piosenka o sąsiedzie”, która w tamtych latach zyskała wielką popularność w Polsce za sprawą Ireny Santor.

Zapustowe Ostatki w Głowience

Po zapustowym obiedzie rozpoczęła się część konkursowa czyli śpiewanie, przeprowadzone zostały dwa konkursy: „Śpiewające stoły”, podczas którego wszyscy mogli wspólnie wykazać się umiejętnościami wokalnymi oraz konkurs „Najlepszy śpiewak”. Zwycięskim okazał się stolik nr 2, który wykonał piosenkę „Tak bardzo się starałem” z repertuaru „Czerwonych gitar”.

Tytuł najlepszego śpiewaka zdobyła Bogusława Bogaczyk za piosenkę „Jadą wozy kolorowe”, drugie miejsce wyśpiewała Teresa Bieszczad utworem pt: „Te opolskie dziołchy” a trzecie Wiesław Habrat za wykonanie piosenki pt: „ Beata”.
Wszystkim wykonawcom akompaniowała kapela „50 PLUS”. Radni gminy Janusz Lenik i Robert Staroń wręczyli ufundowaną i przyznaną przez siebie nagrodę którą odebrał Roman Frączek za wykonanie utworu pt: „Cicha woda” .Zwycięzcom nagrody, które ufundowane zostały przez GOK w Miejscu Piastowym i klub Senior+ w Głowience wręczali: wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Habrat, zastępca wójta Magdalena Hec – Mrozek i przedstawicielka klubu Senior+ Elżbieta Zajdel.

Zapustowe Ostatki w Głowience

Jak na zapusty przystało, na stołach pojawił się zapustowy obiad, pierożki, sałatka śledziowa , jarzynowa, galaretka z kurczaka, wędliny, ciasta i inne karnawałowe smakołyki, które przygotowały panie z KGW w Głowience.
Przy melodiach lat 60. tj: „Rudy rydz”, „ Cała sala” i innych z tamtych lat oraz rytmie polek, tanga, walca bawiliśmy się do późnych godzin nocnych. Do tańca przygrywała wszystkim kapela „50 PLUS”.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, oraz KGW w Głowience.