Wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wręczyła dziewięć stypendiów młodym sportowcom.
Spotkanie, podczas którego wręczone zostały stypendia odbyło się 6 marca w Urzędzie Gminy w Miejscu Piastowym.

W tym roku w gronie stypendystów znalazło się 9 osób: Weronika Bykowska (medalistka Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym), Adrian Kowalczyk (goalball), Radosław Niepokój (drużynowy mistrz Europy w nordic walking, indywidualny mistrz Europy w nordic walking górskim na 10 km), Amelia Akslar (MMA, medalistka mistrzostw Polski), Lucjan Frydrych (piłka nożna, obecnie Jagiellonia Białystok), Wiktoria Frydrych (piłka nożna, obecnie Beniaminek Krosno), Ewelina Cieśla (półfinalistka konkursu Młody Tancerz Roku), Tomasz Wojtowicz (nordic walking, kilkunastokrotny medalista mistrzostw Polski, 7-krotny medalista mistrzostw Europy, 2-krotny medalista mistrzostw świata, zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata), Emanuel Gibała (piłka nożna, Beniaminek PROFBUD Krosno, uczestniczył w turniejach z drużyną Legii Warszawa i Korony Kielce).

Robert Zajdel
Robert Zajdel odpowiedzialny był za organizację stypendiów

- Nie wiedzieliśmy o wszystkich sportowcach ale różnymi kanałami udało nam się do nich dotrzeć. Uważamy, że osiągnięcia sportowe zasługują na uznanie - mówi Robert Zajdel z Referatu Organizacyjno-Administracyjnego Urzędy Gminy w Miejscu Piastowym, odpowiedzialny za organizację stypendiów.

Jednym z tegorocznych stypendystów jest Adrian Kowalczyk, uprawiający niezbyt znaną dyscyplinę sportu, jaką jest goalball. - Jest to dyscyplina drużynowa - 2 drużyny po 3 osoby dla niepełnosprawnych, a konkretnie niewidomych i słabowidzących. Gra się w nią w opaskach na oczy, by nic nie było widać. Piłka posiada specjalne dzwonki, żeby wiedzieć, w którą stronę się przemieszczać. Piłkę należy toczyć do bramek - tłumaczy skrótowo zasady gry w goalball Adrian Kowalczyk. Adrian na swoim koncie ma razie 3. miejsce w mistrzostwach Polski w Lublinie.

Adrian Kowalczyk
Adrian Kowalczyk uprawia Goalball, grę zespołową dla osób niewidomych i słabowidzących

Z kolei Amelia Akslar najpierw zaczęła trenować judo przez 3 lata w UKS "Piętnastka" Krosno pod okiem Mirosława Nowickiego. - Od półtora roku trenuję już MMA w klubie w Krośnie. Jak zaczęłam trenować byłam jedyną dziewczyną w klubie, teraz mam już dwie koleżanki, które trenują ze mną. Moim pierwszym osiągnięciem był medal na mistrzostwach Polski. W tym roku planuję dalej starty - podkreśla Amelia Akslar.

Amelii Akslar odbiera stypendium
Wójt Dorota Chilik wręcza stypendium zawodniczce MMA Amelii Akslar

Gmina z budżetu gminy przeznaczyła na stypendia sportowe 20 tys. zł. - Cieszy mnie fakt, że mamy w naszej gminie tylu wspaniałych młodych sportowców, perełki, które udało się nam wyłowić. Fundując stypendia, chcieliśmy ich wesprzeć w codziennej walce oraz podziękować za wytrwałość, pracę i promocję gminy Miejsce Piastowe na zewnątrz - powiedziała wójt Dorota Chilik.

flaga dla stypendystów
Każdy ze stypendystów otrzymał flagę z herbem Gminy Miejsce Piastowe

Oprócz decyzji o przyznaniu stypendium, sportowcy otrzymali także flagi z herbem Gminy Miejsce Piastowe. - Miejmy nadzieję, że będą wielokrotnie prezentowane naszych przez sportowców stojących na najwyższym stopniu podium - dodała wójt Dorota Chilik.

Gratulacje młodym sportowcom złożyli również zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek i skarbnik gminy Ewelina Pilszak.

Zobacz zdjęcia z uroczystości: