Ponad 247 tys. zł będzie kosztowała budowa pumptracku w pobliżu stadionu klubu "Piastovia" w Miejscu Piastowym. Część pieniędzy pochodzi ze środków unijnych.
Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe podkreśla, że pomysł na budowę pumptracku był odpowiedzią na zapotrzebowania młodszej części mieszkańców gminy, którym brakowało takiego miejsca i niejednokrotnie sami przygotowywali sobie tory do jazdy na rowerze.

- Pumptrack będzie realizowany w nowej technologii. Zadanie posiada certyfikat innowacyjności. Ma być to miejsce, gdzie się można nie tylko spotkać ale i aktywnie spędzić czas, "wyżyć się sportowo" - mówi Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe.

Plac będzie miał wymiar 38 x 71 metrów, a sam tor rowerowy 120 metrów. Będzie też utwardzony plac wypoczynku z między innymi ławką multimedialną, gdzie będzie możliwość między innymi podładowania telefonu komórkowego oraz stanowiska do parkowania rowerów. Powstaną chodniki, a wokół pumptracku posadzone zostaną drzewa i krzewy.

podpisanie umowy
Podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Gminy w Miejscu Piastowym

Wykonawca inwestycji będzie firma VELO PROJEKT z Białegostoku. Całość gotowa ma być 30 czerwca br. Kosztować będzie 247 476,00 złotych, z czego 165 438,00 zł Gmina Miejsce Piastowe pozyskała na zadanie "Mała architektura w miejscu publicznym - rowerowy plac zabaw i strefa relaksu (pumptrack)" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Umowa z wiceprezesem spółki z Białegostoku Maciejem Kucborą została podpisana 11 marca w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe.

Jak podkreśla wójt Dorota Chilik są już wstępne pomysły na dalszą rozbudowę pumtracku w tym o rekreacyjne ścieżki rowerowe, z których mogłyby korzystać rodziny z małymi dziećmi.