Ponad promil alkoholu w organizmie miał 49-letni kierowca opla, który w Sanoku uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Wpadł po tym, jak w jego samochód uderzyła kierującą seatem.
W czwartek (22 kwietnia) dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, a jeden z uczestników kolizji odjechał. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Seat, wjeżdżając z ulicy Traugutta w ulicę Jana Pawła II, zjechała na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego uderzyła w jadący prawidłowo pojazd marki Opel.

Kierujący oplem odjechał z miejsca zdarzenia. Pozostawił pojazd na pobliskim parkingu i uciekł. Został jednak ujęty przez świadków i przekazany policjantom. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna to 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Nie poddał się on badaniu na stan trzeźwości. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu. Dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania 49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. W komendzie mężczyzna poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkańcowi powiatu sanockiego zostanie przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Kierująca seatem, 21-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Wobec kobiety prowadzone są czynności wyjaśniające dotyczące spowodowania kolizji.

~antypijak

24-04-2021 19:48 1 42

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle. (-;
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.