Był kompletnie pijany, jechał samochodem. Został zatrzymany przez świadka.
W piątek (28 maja) na ul. Białogórskiej w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Sanoka zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Volkswagen. Sposób jazdy oraz zachowanie jego kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę, odebrał kluczyki i powiadomili policję.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem to 35-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Po wytrzeźwieniu, 35-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

~antypijak

01-06-2021 15:53 4 38

Takich recydywistów jest o wiele więcej, tylko udaje im się unikać kontroli. Niestety wielu ludzi macha na to ręką i mówi "a co mnie to obchodzi". Mam nadzieję, że niezawisłe sądy zaczną pozbawiać uprawnień dożywotnio.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.