Kradł narzędzia ze sklepów na terenie Sanoka. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Sanoccy policjanci prowadzili czynności w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży narzędzi z jednego ze sklepów na terenie Sanoka. W wyniku podjętych czynności kryminalni trafnie wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.

Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że ta kradzież to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna, gdyż na przestrzeni ostatnich kilku lat, na terenie Sanoka, kradł on narzędzia z różnych sklepów. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli mienie o wartości około 25 tys. złotych. Trwa dokładne ustalanie wartości skradzionych przedmiotów oraz pokrzywdzonych właścicieli placówek handlowych.

56-latek trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.