Wiktor Barański wygrał przedterminowe wybory na stanowisko wójta gminy Tarnowiec. Uzyskał 1438 głosów.
Przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec pierwotnie miały odbyć się 13 grudnia 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały przeniesione na 24 stycznia 2021 roku, następnie na 11 kwietnia i 9 maja.

Dotychczasowy wójt gminy Tarnowiec Jan Czubik zmarł 16 października 2020 r.

O stanowisko ubiegało się czterech kandydatów: Wiktor Marian Barański (51 lat) z Dobrucowej zgłoszony przez KWW Wiktora Barańskiego, Jan Józef Muzyka (60 lat) z Umieszcza zgłoszony przez KWW Aktywność i Rozwój Gminy Tarnowiec, Katarzyna Elżbieta Piskorz (38 lat) z Gąsówki zgłoszona przez KWW Katarzyny Piskorz i Andrzej Płocic (58 lat) z Dobrucowej zgłoszony przez KWW Andrzeja Płocica.

Wiktor Barański otrzymał w niedzielnym głosowaniu 1438 głosów. Pozostali kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów: Jan Muzyka - 816, Katarzyna Piskorz- 290 i Andrzej Płocic 158 osób.

Wiktor Barański jest kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowcu. Był zastępca zmarłego wójta Jana Czubika.

Na swoim profilu społecznościowym Wiktor Barański podziękował mieszkańcom za zaufanie. - To nie ja wygrałem. Wygraliśmy wszyscy. Wygrała wizja gminy, którą przedstawiałem Wam nieustannie, przez kilka miesięcy. Nie sam też chcę zabrać się do pracy. Chcę to zrobić wspólnie z Wami - mieszkańcami Naszej Gminy - napisał Wiktor Barański.