54-latek, który miał prowadzić autobus szkolny był nietrzeźwy.
Dzisiaj (21.06) rano, sieniawscy policjanci, na prośbę pracownika szkoły, pojechali na kontrolę autokaru, którym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie miały pojechać na wycieczkę szkolną.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzili stan techniczny autokaru oraz stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie 54-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym, trzeźwym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Policjanci apelują do wszystkich osób mających wątpliwości, co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić ich dzieci lub co do stanu trzeźwości kierowcy, o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol, może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Dodatkowo sprawcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.