Zdecydowana postawa mężczyzny, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu 35-letniego nietrzeźwego kierowcy z powiatu sanockiego.
W niedzielę (20 czerwca) po godzinie 20, dyżurny sanockiej KPP otrzymał informację, że na ul. Królowej Bony w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Audi.

- Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki od pojazdu. Następnie zgłaszający chciał ująć mężczyznę, wówczas ten stał się agresywny. Gdy usłyszał, że na miejsce wezwana została policja podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Okazało się, że kierujący audi to 35-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.
35-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.