19-latek prowadził pojazd pomimo zatrzymanych uprawnień. W Zagórzu stracił panowanie nad kierownicą i podróż zakończył w rowie.
W minioną środę (23 czerwca) około godz. 15, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zagórzu.
Okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierujący volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. 19-latek jechał sam. Mężczyzna odniósł obrażenia i karetką pogotowia został zabrany do szpitala.

- W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu sanockiego jechał samochodem pomimo zatrzymanych uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym - powiedziała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu.

- Przypominamy, że kierowca, który pomimo zatrzymanego prawa jazdy za przekroczenie prędkości prowadzi pojazd, popełnia wykroczenie i okres pozbawienia uprawnień do kierowania zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Jeżeli kierowca zostanie „przyłapany” kolejny raz w ciągu okresu przedłużonego, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem, co oznacza, że będzie musiał jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy. Ponadto wtedy kierujący popełnia przestępstwo, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat - dodała kom. Monika Hędrzak.