Jedna osoba nie żyje a jedna została ranna w wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku w powiecie strzyżowskim.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed południem w sobotę 20 listopada na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jawornik w powiecie strzyżowskim.

Wstępnie wiadomo, że 45-latka kierująca suzuki włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo. Szwedzki samochód, na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych, poruszał się w kierunku Barwinka.

Wypadek w Jaworniku

Do akcji ratowniczej skierowano zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który wylądował na jezdni obok miejsca wypadku.

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu wypadku, pomimo podjętej reanimacji, zmarła 45-latka kierująca suzuki, mieszkanka powiatu strzyżowskiego. Kierujący volvo został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili na miejscu policjanci, w chwili wypadku był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Droga krajowa przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana, około godz. 13:00 wprowadzono ruch wahadłowy.

[AKTUALIZACJA]

Około godz. 15:00 zakończyły się utrudnienia w ruchu.