Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Haczowie ustalili sprawcę kradzieży tablicy pamiątkowej z budynku OSP we Wzdowie. Co mu za to grozi?
We wtorek (28 grudnia) około godz. 11, dzielnicowi z Posterunku Policji w Haczowie zostali powiadomieni przez mieszkankę Wzdowa, że na terenie jej posesji znajduje się płyta kamienna, którą ktoś podrzucił. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, była ona uszkodzona.

Okazało się, że płyta kamienna, to tablica upamiętniająca 105. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie. Jak ustalili policjanci, tablica została skradziona poprzedniej nocy z budynku remizy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

- Funkcjonariusze szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 23-letni mieszkaniec Wzdowa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna ukradł tablicę z budynku OSP, a następnie podrzucił ją na teren jednej z posesji i postawił na skrzynce gazowej. W wyniku upadku tablica uległa uszkodzeniu - poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z KPP Brzozowie.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. 23-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania. Tłumaczył je ilością spożytego w tym dniu alkoholu.

Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje kare pobawienia wolności nawet do 5 lat.

~Sedzia

01-01-2022 14:09 1 13

Niech Tera 5 lat kosi trawę w koło na swój koszt i utrzymuje porządek pod kara więzienia, czemu mamy utrzymywać jelopa w więzieniu
Odpowiedz

~cynik

31-12-2021 15:16 1 18

Po co takiego łobuza karać sądami? Przekazać go strażakom, oni mają porządne pasy i wiedzą co z takim gadem zrobić. To nie jest mowa nienawiści, tylko potrzeba chwili. ;-))
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.