Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież kielicha w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle. 56-latek przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia.
Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy Policji prowadzili czynności związane z wykryciem i zatrzymaniem sprawcy kradzieży pozłacanego kielicha. Na podstawie przyjętego zawiadomienia, śledczy ustalili, że do kradzieży doszło początkiem lutego w godzinach popołudniowych. Nieznany wówczas mężczyzna ukradł z Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa w Jaśle, pozłacany kielich.

- Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą po kilkunastu dniach żmudnego gromadzenia i analizowania materiału dowodowego wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec Jasła. W miniony poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży kielicha. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Okazało się również, że podejrzany 56-latek wyrzucił skradziony kielich, ponieważ nie był w stanie go sprzedać - informuje komisarz Piotr Wojtunik z jasielskij policji.

Za popełnione przestępstwo kradzieży mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

To drugi w ostatnich tygodniach atak na kościół w Jaśle. Na początku marca pijalny mężczyzna uszkodził drzwi wejściowe Sanktuarium św. Antoniego. Czytaj więcej: Pijany uszkodził drzwi kościoła w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.