W piątek, 13 maja 2022 r. w Rzeszowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Wydarzenie połączone było z obchodami 150-lecia rzeszowskiej Straży Pożarnej.
Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława, której przewodniczył biskup rzeszowski ks. bp Jan Wątroba. W celebracji uczestniczył ponadto kapelan krajowy strażaków, ks. st. bryg. dr. Jan Krynicki oraz kapelani służb mundurowych i Państwowej Straży Pożarnej.

Po nabożeństwie, na rzeszowskim Placu Farnym odbyły się uroczystości główne, które rozpoczęły się złożeniem meldunku i przeglądem pododdziałów. Meldunek odebrał zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

W dzisiejszej uroczystości wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła ogromne zaangażowanie podkarpackich strażaków w codzienną służbę i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Podziękowała też ona strażakom za ich dotychczasową służbę i nieustanną gotowość do niesienia pomocy w przypadku zagrożeń.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie

Podczas apelu "Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczony został sztandar Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Uroczystość była okazją do uhonorowania medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych zostało 159 podkarpackich strażaków. 6 funkcjonariuszy z ponad 30-letnim stażem służby otrzymało dyplomy komendanta głównego PSP z okazji 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie

W trakcie uroczystości podziękowano wszystkim funkcjonariuszom za ich codzienną służbę. Słowa wdzięczności zostały również skierowane do pracowników cywilnych komend, emerytowanych strażaków oraz przedstawicieli służb i instytucji za okazywaną pomoc i ogromną życzliwość kierowaną pod adresem podkarpackich strażaków.

Po apelu zaproszeni goście oraz mieszkańcy Rzeszowa podziwiali defiladę pododdziałów pieszych oraz pojazdów pożarniczych.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe i kompanie honorowe Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Służby Więziennej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Piękną oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.