Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 18-latek, którego w centrum Tarnobrzega zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna poruszał się hulajnogą elektryczną. Pijany kierowca jednośladu został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.
14 maja po godz. 18, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hulajnogi. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem. Okazało się, że 18-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,52 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Policjanci przypominają: zgodnie z kodeksem wykroczeń -Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż pojazd mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.