Jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego oddała oszustowi 40 tysięcy złotych, została oszukana metodą "na policjanta CBŚP".
W poniedziałek (13 marca), do 66-letniej mieszkanki powiatu brzozowskiego, z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta CBŚP z Krosna. Rzekomy "policjant" przekazał kobiecie, że prowadzona jest akcja CBŚP, a kobieta ma z nim współpracować i pomóc w ujęciu sprawcy. Dodał, że pracownicy banku również są powiązani z grupą przestępczą i uczestniczą w całym procederze kradzieży pieniędzy z kont klientów.

Kobieta cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z oszustem, który polecił jej aby natychmiast poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Krok po kroku instruował kobietę mówiąc co ma robić.

Zostali oszukani podczas transakcji internetowych
Po wypłaceniu pieniędzy z banku, zgodnie z poleceniem kobieta położyła gotówkę we wskazanym przez fałszywego "policjanta" miejscu, po czym oddaliła się. Seniorka straciła 40 tys. złotych.

~introwertyk

18-03-2023 09:53 1 0

Mam nadzieję, że na starość nie stanę się takim ....naiwniakiem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.