Franz Mayerbüchler, Maximilian Niedermayer jr. i Marc Geyer będą reprezentować Niemców w Sanoku w lodowej odmianie speedwaya.
Najbardziej z tego grona doświadczony Franz Mayerbüchler walczył w ubiegłym sezonie o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na torze w Inzell. Nie poszło mu zbyt dobrze, a dużo lepsze wspomnienia zachował chociażby z Polski.

Przed dwoma laty w Sanoku, podczas pierwszego finału European Individual Ice Speedway Championship zajął 7. miejsce. W drugiej odsłonie w Tomaszowie Mazowieckim był 6. co ostatecznie, w klasyfikacji generalnej dało mu 5. miejsce. Po dwóch latach, w Sanoku będzie chciał z pewnością poprawić swój wynik.

- Lubię tor w Sanoku. Pamiętam, że 2 lata temu był bardzo dobrze przygotowany. Cieszyła mnie również atmosfera na tamtejszym obiekcie. W tym roku nie miałem zbyt wielu okazji do trenowania, ale do zawodów na pewno będę gotowy. Zostało jeszcze trochę czasu. Moim celem na ten sezon jest: poprawić starty, osiągać dobre wyniki i przede wszystkim dobrze się bawić - przyznaje Franz Mayerbüchler.

Wśród zgłoszonych zawodników jest również Maximiliana Niedermaiera jr. Ten niespełna 24-letni zawodnik nie ma jeszcze dużego doświadczenia w ice speedwayu, ale jego nazwisko jest bardzo dobrze znane w tym światku. Jego kuzyn Max Niedermaier wygrał niedawno rundę kwalifikacyjną do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2024 i powalczy w Grand Prix. Lodową odmianę żużla uprawiał również jego wujek. Można stwierdzić, że Maximilian Niedermayer jr. ice speedway nosi w genach.

- Nigdy nie byłem na zawodach w Sanoku, ale głęboko wierzę, że będzie świetnie. Ze swojej strony obiecuję, że zrobię wszystko, by pojechać jak najlepiej. Nie będę stawiał sobie konkretnych celów - chcę zdobyć najwięcej punktów jak się tylko da. W tym roku miałem kilka możliwości, by wyjechać na tor w Szwecji. Dodatkowo obserwowałem rywalizację w Örnsköldsvik, gdzie byłem ze swoim kuzynem. Liczę, że to doświadczenie zaprocentuje - stwierdza Maximilian Niedermayer jr.

Dobrze znany wśród sanockich kibiców jest za to Marc Geyer. W poprzedniej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy niemiecki zawodnik ulokował się na 11. pozycji.

- Mam dobre wspomnienia z zeszłego roku. Nie obyło się tam bez zabawnych sytuacji, jak chociażby ta, kiedy metę przekroczyłem bez motocykla, bo spadłem z niego na ostatnim wirażu. Miło wspominam warunki, które panowały w Sanoku, szczególnie, że na stadionie bez dachu trudno jest wyprodukować lód i utrzymać go w dobrej formie przez 2 dni. Dużą zaletą obiektu jest również nocleg przy samym torze. W zeszłym roku przyjechałem do Polski bez żadnych oczekiwań. 11. miejsce było dla mnie wynikiem, z którego byłem bardzo zadowolony. Chciałbym być w pierwszej dziesiątce, ale żeby to osiągnąć, musiałbym po prostu pojechać trochę szybciej i nie spaść dwa razy z motocykla - wspomina Marc Geyer.

Niemcy, obok Austriaków i Szwedów, będą najliczniej reprezentowaną nacją podczas sanockiej imprezy. Federacje te otrzymały od FIM Europe po trzy miejsca. Czechy, Finlandia, a także Holandia wystawią po dwóch reprezentantów. Włochy i Polska - po jednym.

Ceny biletów na dwa dni


Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze "Błonie", można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online - na stronie EUROPEAN INDIVIDUAL ICE SPEEDWAY CHAMPIONSHIP - SANOK 2024 oraz w serwisie ebilet.pl.

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
 • 599 zł - normalny

 • 349 zł - ulgowy - osoby do 18 roku życia

Trybuna
 • 99 zł - normalny

 • 79 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
 • 79 zł - normalny

 • 59 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
 • 349 zł - normalny

 • 199 zł - ulgowy - osoby do 18 roku życia

Trybuna:
 • 59 zł - normalny

 • 49 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
 • 49 zł - normalny

 • 39 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia do 15 lutego - pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości "Bilet Ice Speedway". Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.