W ostatnich dniach rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch zdarzeniach, w których przestępcy wyłudzili od starszych osób oszczędności. Mieszkanka powiatu rzeszowskiego straciła 60 tysięcy złotych, a seniorka z Rzeszowa 64 tysiące. Obie kobiety zostały oszukane legendą "na wypadek".
W poniedziałek o godz. 23, mieszkanka powiatu rzeszowskiego odebrała telefon. Na numer stacjonarny 78-latki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jej syn spowodował wypadek. Zapewnił ją, że syn ma już adwokata z urzędu, ale potrzebne są pieniądze na "kaucję". Oszust zażądał od 78-latki, 200 tysięcy złotych. Kobieta nie dysponowała taka kwotą, ale przyznała, że ma w domu 50 tysięcy. Po niedługim czasie seniorka usłyszała od drugiego z oszustów, że rzekomo potracona przez jej syna kobieta zmarła i 50 tysięcy nie wystarczy.

W konsekwencji nieznajomemu mężczyźnie, który w nocy przyszedł do jej domu, przekazała pieniądze i biżuterię wartości 60 tysięcy złotych. O tym, że została oszukana zorientowała się rano, gdy zadzwoniła do syna, a ten powiedział jej, że właśnie wychodzi z domu i idzie do pracy. Oczywiście do żadnego wypadku nie doszło.

W niemal identyczny sposób przestępcy wyłudzili 64 tysiące złotych od mieszkanki Rzeszowa, do której zadzwoniła fałszywa policjantka. W rozmowie przekonała seniorkę, że jej córka potrąciła ciężarną kobietę, która w wyniku zdarzenia poroniła. Oszustka zażądała 330 tysięcy złotych. Pozwoliłyby córce uniknąć więzienia. W trakcie prowadzonej rozmowy telefonicznej 88-latka podała przestępcom swój adres zamieszkania. Niedługo później doszło do przekazania pieniędzy.

Przekazując kurierowi - nieznajomemu mężczyźnie 64 tysiące złotych, była przekonana, że w ten sposób pomaga swojej córce.

Rzeszowska policja po raz kolejny apeluje, aby w przypadku podejrzanego telefonu, skontaktować się z osobami zaufanymi lub z dyspozytorem numeru alarmowego 112. Należy też pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno przekazywać pieniędzy osobom nieznanym. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie informuje o prowadzonych czynnościach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.