Sześciu mężczyzn odpowie za masową produkcje klfedronu przed sądem. Do Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia.
Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją klefedronu. Wśród oskarżonych jest Mariusz S. (51 lat), Henryk K. (55 lat), Dominik K. (50 lat), Grzegorz S. (41 lat), Jacek R. (42 lata), Krystian Z. (25 lat).

Produkowali narkotyki w domu jednorodzinnymZ ustaleń śledztwa wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmowali się wytwarzaniem w domu jednorodzinnym w Rzeszowie, w co najmniej ośmiu cyklach produkcyjnych, znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci klefedronu. W okresie od czerwca 2022 roku do lutego 2023 oskarżeni wytworzyli łącznie 75 kg klefedronu, natomiast w dniu zatrzymania wytworzyli substancję psychotropową w postaci klefedronu w formie płynnej w ilości 238 litrów oraz 26 kg.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili substancje psychotropowe, półprodukty, instrukcje, sprzęt to wytworzenia klefedronu. Substancje chemiczne były dostarczane bezpośrednio do miejsca produkcji lub
były przechowywane w specjalnie wynajętych magazynach i kontenerach.

Trzech oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyło obszerne wyjaśnienia dotyczące przedmiotu prowadzonego postępowania. Pozostali oskarżeni nie przyznali się do popełniania zarzucanych przestępstw i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.