Na terenie Gminy Skołyszyn zamontowano dziewięć ławek solarnych.
Gmina Skołyszyn we współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki zrealizowała projekt w ramach Programu "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu", finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa. Partnerem Programu jest m.in. Norwegian Association for Green Infrastructure.

ławki solarne

Projekt zakłada unowocześnienie Gminy poprzez ustawienie ławek zapewniających mieszkańcom wygodę w użytkowaniu, jak i inteligentne funkcje - ładowanie urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, tabletów itp.). Ławki wyposażone są w porty USB, dostępne 24h na dobę, a energia do ładowania pozyskiwana jest przez zamontowane w nich panele solarne. Dodatkowo przy wszystkich ławkach umocowane są stojaki na rowery.

W ramach projektu na terenie Gminy Skołyszyn zamontowano 9 sztuk ekologicznych ławek solarnych, przy Szkołach Podstawowych: w Bączalu Dolnym, Jabłonicy, Harklowej, Lisowie, Kunowej, Przysiekach, Skołyszynie i Święcanach oraz na terenie stadionu sportowego w Skołyszynie za łączną kwotę 161 068,50 złotych, z czego 15% to kwota pochodząca z budżetu Gminy Skołyszyn.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.