Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle połączył siły z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Rzeszowie. Funkcjonariusze w ramach współpracy, przy wykorzystaniu nieoznakowanego bmw, wyposażonego w wideorejestrator, sprawdzali czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo w środę i w piątek, policjanci prowadzili akcję "Prędkość".
W ubiegłą środę oraz w piątek, policjanci prowadzili akcję "Prędkość". Ich działania skupione były na egzekwowaniu od kierujących pojazdami przestrzegania określonych limitów. Pomiarów dokonywali statycznie i dynamicznie.

W środę, jasielscy policjanci zostali wsparci przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie. W połączonym patrolu, z wykorzystaniem nieoznakowanego bmw wyposażonego w wideorejestrator, skutecznie stopowali zapędy kierowców, którzy nie przestrzegali dopuszczalnej prędkości. Tego dnia nałożyli 33 mandaty karne i zatrzymali 3 prawa jazdy.


W piątek, nie tylko na terenie naszego powiatu, ale także w całej Polsce była prowadzona akcja "Prędkość". W tym dniu, jasielska drogówka ujawniła 66 przypadków przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia mundurowi ukarali 47 kierowców mandatami, pouczyli 20, a w jednym przypadku sprawę skierowali do sądu. Zatrzymali także 3 prawa jazdy.

Od środy do niedzieli, policjanci z Jasła, zatrzymali łącznie 18 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Najwyższy mandat otrzymał 18-letni kierowca volkswagena, który w niedzielę tuż po północy, w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej, pędził 123 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy, które zdobył niecały miesiąc wcześniej.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.