Na rzeszowskim osiedlu Drabinianka trwa budowa nowego żłobka. Wykonano już m.in. roboty ziemne pod posadowienie budynku i przyłącz wody.
Żłobek dla 190 maluchów powstaje przy ul. Jachowicza, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku w 2022 roku. Nieopodal tworzona jest także piękna zielona strefa rekreacyjna - Arkadia.
Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana tegoroczną wczesną wiosną. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma - AJ Profibud. Koszt budowy żłobka to prawie 15 mln zł.

budowa żłobka
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

- Warte jednak podkreślenia jest to, że połowa tej kwoty to dofinansowanie zewnętrzne z programu Maluch+, które udało nam się zdobyć - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wykonawca w pierwszej kolejności zajął się uprzątnięciem terenu pod przyszłą inwestycję. Wykonał przyłącz wody, wykopy oraz stopy i ławy fundamentowe. Obecnie trwają prace przy ścianach fundamentowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

budowa żłobka
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Żłobek na os. Drabinianka będzie budynkiem parterowym o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. Przy żłobku powstanie plac zabaw a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego. Inwestycja będzie gotowa do 30 października przyszłego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.