Są w niej m.in. atrakcje dla dzieci i mnóstwo zieleni. Budowa nowej strefy rekreacji i wypoczynku przy ul. Jachowicza w Rzeszowie zakończyła się.
- Arkadię wymyślili mieszkańcy i to oni przyszli z pomysłem na spotkanie na osiedlu Drabinianka. Pani Elżbieta mówiła o tym pomyśle z takim zaangażowaniem, że jej entuzjazm przeszedł i na mnie. I zadanie mieszkańców wykonaliśmy - nasz Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zakończył tę inwestycję - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który w piątek, na terenie nowej strefy wypoczynku spotkał się z pomysłodawcami jej stworzenia.

spotkanie

Inwestycja powstała na osiedlu Drabinianka, na terenach sąsiadujących ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego. Strefa zajęła teren o powierzchni ponad 20 arów. Kiedyś znajdowały się tam ogrody działkowe. - Roślinność, która pozostałą po tych ogrodach wkomponowaliśmy w nową strefę rekreacji - mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

kwiaty

Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, który wyposażony został m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostały tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. W ramach inwestycji wybudowane zostały alejki, zamontowano ławki, stojaki na rowery. Teren wzbogacono roślinnością - bylinami i drzewami ozdobnymi m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

tyrolka

- Miejsce jest piękne. To co już zostało zrobione traktujemy jako pierwszy etap. Tuż obok mamy jeszcze sporo terenów, które będziemy chcieli wykorzystać do rozbudowy Arkadii - dodaje prezydent Rzeszowa. Inwestycja zrealizowana na os. Drabinianka kosztowała prawie 390 tys. zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.