Młodzi policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie jechali na służbę do Krosna. W Żyznowie na ich oczach doszło do wypadku.
Wczoraj po godz. 15, na drodze krajowej nr 19 w Żyznowie doszło do czołowego zderzenia dwóch opli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, kierujący oplem merivą, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo oplem astrą, którym podróżowało małżeństwo z powiatu krośnieńskiego. W konsekwencji zderzenia cztery osoby odniosły obrażenia i trafiły do szpitali. Najciężej ranna została 22-letnia pasażerka merivy. Została ona przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zanim jednak na miejscu pojawiły się zespoły pogotowia ratunkowego, policjanci ruchu drogowego oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej, wyspecjalizowane do działania w takich sytuacjach, czynności ratunkowe i zabezpieczające podjęło ośmiu policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy oznakowanym busem jechali na służbę do Krosna. Opel astra jechał bezpośrednio przed ich radiowozem.

Kiedy doszło do wypadku kierowca radiowozu zatrzymał się i włączył sygnały świetlne. Dowódca drużyny - st. asp. Sławomir Szura wraz z referentem natychmiast wydali polecenia 6 policjantom pełniącym służbę na adaptacji w oddziale prewencji. Z uwagi, że jest to niebezpieczny odcinek drogi krajowej nr 19, na którym często dochodzi do wypadków i kolizji, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podjęli niezbędne czynności ratunkowe.

wypadek w Żyznowie

Każdy z funkcjonariuszy bez chwili zawahania wykonał swoje czynności – ustabilizowano ranne osoby, które nie mogły same opuścić pojazdów, utrzymywano kontakt werbalny z najciężej ranną pasażerką opla merivy, aby nie straciła przytomności. W tym samym czasie inni policjanci zatrzymali ruch na drodze oraz odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach.

O tym jak niewiele dzieliło ofiary wypadku od jeszcze większej tragedii świadczy fakt, że rozbity opel meriva, z rannymi w środku, zaczął się dymić, a instalacja elektryczna zaczęła iskrzyć. Policjanci pomimo uszkodzeń siłowo otworzyli pokrywę silnika i odłączyli akumulator.

Funkcjonariuszka i pięciu policjantów - wszyscy w stopniu posterunkowych - będący w służbie przygotowawczej, mieli tym samym okazję wykorzystać wiedzę przekazaną im niedawno podczas szkolenia podstawowego. O tym, jak skutecznie przyswoili i wykorzystali tę wiedzę, świadczy ich profesjonalne działanie. Po przybyciu pozostałych służb ratunkowych policjanci OPP przekazali im osoby ranne oraz miejsce zdarzenia.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku będzie zajmować się Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie.

~Gosc

08-06-2019 00:16 2 101

Jawornik. Po pierwsze to jest zyznow zobacz sobie na aucie z bistro break jest tam adres żyznów 303 wez paragon z zajazdu u izy i zobaczysz tam adres żyznow 305 mieszkam w tym miejscu wiec wiem na 100 procent ze to jest żyznów ta droga pod gorka skret jadac na niebylec prowadzi na jawornik a po prawej str jest lesniczowka ona nalezy do lutczy od zajazdu u Izy po orlen plus dom na przeciwko zajazdu to żyznów
Odpowiedz

~Anzl

03-06-2019 09:08 2 116

Niestety dla nie wtajemniczonych to są Gąsioròwki a tak na prawdę z mapy to jest Zyznów
Odpowiedz

~yoo

02-06-2019 14:52 2 107

@anty pis Wybacz, ale co Ci przeszkadza, że o tym napisali? Rozumiem, że Ty byś bez chwili zawahania pomógł? "Obowiązek każdego obywatela", ale jak przyjdzie co do czego, to każdy stoi i się patrzy lub udaje, że nie widzi. Jak najbardziej powinno się nagłaśniać i promować takie postawy, niezależnie czy to policjanci, czy strażacy, czy zwykli cywile. Nie podoba się, nie czytaj, idź gdzie indziej wylewać swoje frustracje.
Odpowiedz

~Do plota

02-06-2019 13:10 2 32

Przecież to ich obowiązek robią z nich bohaterów
Odpowiedz

~anty pis

02-06-2019 12:27 2 29

Ale wielkie HALLO a czy to nie ich obowiązek ?? Tak jak każdego innego obywatela mnie Ciebie i wszystkich wiec nie róbmy z krawężnika bohatera
Odpowiedz

~Janek

02-06-2019 11:41 2 107

Przecież to góra niebylecki a nie zyznow
Odpowiedz

~Droga

02-06-2019 10:20 1 181

Do Jawornik: Zatrzymaj się przy tych barach co był wypadek i zapytaj jaki mają adres. Widać że nie masz pojęcia że w miejscu gdzie był wypadek jest Żyznow. Albo wpisz sobie w Openmaps
Odpowiedz

~Jawornik

02-06-2019 08:34 4 133

Wszyscy przepisują od siebie nawzajem bez czytania informacje i powielają ten sam błąd - w którym miejscu DK19 biegnie przez Żyznów i gdzie tam jest taka dobra i szeroka droga? Po pierwszym zdjęciu widać, że to Jawornik Niebylecki
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.