W niedzielę na jednym ze strzyżowskich skrzyżowań doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Obrażenia odniósł pasażer jednośladu. Kierująca peugeotem była nietrzeźwa, natomiast motocyklista nie miał uprawnień do kierowania.
Wczoraj po godz. 15, dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku na ul. Mostowej w Strzyżowie. Zderzyły się tam peugeot i motocykl marki romet. 33-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego, która kierowała peugeotem, skręcając w lewo prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z motocyklem, którym jechał 17- latek. Na skutek zderzenia ranny został pasażer rometa, który trafił do szpitala.

Badanie na stan trzeźwości wykazało, że 33-latka była po alkoholu. Alkomat wskazał 0,63 promila w jej organizmie. Kierowca motocykla był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Kierowanie pojazdem bez uprawnień zagrożone jest grzywną do 5 tys. zł., oraz pozbawieniem uprawnień do kierowania pojazdami do 3 lat.