Żołnierze z Podkarpacia już po raz kolejny udowadniają, że pomoc mają we krwi. W minioną sobotę (28 marca) oddali 23 litry tego bezcennego leku.
Terytorialsi z Podkarpacia bardzo aktywnie odpowiedzieli na apel dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Z sercem na dłoni dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w ostatnią sobotę oddali ponad 23 litry krwi, zasilając przy tym podkarpacki bank krwi. Zbiórka odbyła się na terenie dowództwa brygady z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa. Na hasło "Terytorialsi mają pomoc we krwi" odpowiedziało blisko 60 żołnierzy powiatu rzeszowskiego.

- Donacja krwi prowadzona była w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa. W ramach operacji "Odporna wiosna" akcja honorowego krwiodawstwa realizowana jest również w terenowych stacjach krwiodawstwa, aby zminimalizować przemieszczanie naszych żołnierzy po Podkarpaciu. W sumie w ramach operacji "Odporna wiosna" terytorialsi oddali już 59 litrów krwi - powiedział kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Udostępnij ten artykuł znajomym: