Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak spotkała się 25 czerwca w Rymanowie z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządowcami.
Działania w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego i niwelowanie skutków pandemii ze środków UE oraz efekty już podjętych działań, które są komplementarne do Rządowej Tarczy Antykryzysowej były tematem spotkania z szefową resorku funduszy i polityki regionalnej, które odbyło się w Rymanowie.

Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak o pakiecie antywirusowym

Małgorzata Jarosińska-Jedynak mówiła o przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa na Podkarpaciu.

- W tym trudnym czasie musimy działać szybko i skutecznie. Pieniądze muszą wspierać inwestycje w odbudowę gospodarki po pandemii. Funduszowy Pakiet Antywirusowy uzupełnia to, co oferuje Tarcza Antykryzysowa rządu i Tarcza Polskiego Funduszu Rozwoju. Zero obciążeń, maksimum uproszczeń - stwierdziła minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak o pakiecie antywirusowym

Mówiła o formach pomocy dla przedsiębiorców, pracowników i gospodarki, w tym dotacjach na kapitał obrotowy dla przedsiębiorstw, pomoc w utrzymaniu miejsc pracy w firmach, pożyczkach na bieżącą działalność firm, grantach na badania nad diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób wirusowych. Jak zaznaczyła, Funduszowy Pakiet Antywirusowy to także pieniądze na bezpośrednią walkę z pandemią, czyli ochronę zdrowia i sprzęt ochronny dla służb ratunkowych, wsparcie dla domów dziecka i domów pomocy społecznej, zakup sprzętu do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli.

Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak o pakiecie antywirusowym

Funduszowy Pakiet Antywirusowy powstał, by wesprzeć przedsiębiorców, pracowników i samorządowców oraz beneficjentów w niwelowaniu skutków koronawirusa. Specustawa funduszowa została przyjęta w kwietniu i razem ze zmianami w prawie unijnym umożliwiła przesuwanie dostępnych funduszy unijnych na walkę z pandemią i jej skutkami. Pomaga też tym, którzy w tej chwili realizują inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Pozwala na przykład wydłużać nabory i przedłużać terminy rozliczania projektów.

~Birkut

27-06-2020 15:56 4 55

A maseczki to tylko w sklepie dla plebsu?
Odpowiedz

~Lotnik

26-06-2020 18:00 5 57

Taka cudowna tą tarcza, a wczoraj w Goodrich zwolniono ok 250 (z czego pewnie ze 150 w Krośnie) osób. Żadnej tarczy rządowej, a w tej fabryce robią części i do tego samolotu co nim pan prezydent poleciał do USA, i do tego boeinga rządowego, i do naszych f16 i w końcu do tych f35, które rząd kupuje.

Dlaczego o tym tak cicho?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.