Zakończył się I etap przebudowy drogi powiatowej w Klimkówce, gm. Rymanów wraz z remontem mostu nad potokiem Kościółkowa Woda
Trwa remont odcinka drogi powiatowej biegnącej przez Klimkówkę w kierunku Iwonicza-Zdroju. Zakończył się I etap inwestycji. Oficjalny odbiór prac odbył się 11 grudnia na nowym moście nad potokiem Kościółkowa Woda, po którym ruch już odbywa się normalnie. W ramach I etapu również poszerzono jezdnię, odwodniono, odmulono rowy i przepusty, pobocza wykonano w 30 procentach, a chodnik w 75 procentach. Obecnie trwają prace przy II etapie. Mają zostać zakończone w czerwcu 2021 r.

- Największym problemem była budowa mostu, ze względu na to, że mieszkańcy zmuszeni byli do korzystania z objazdu. Teraz już można bezpiecznie nim przejechać - podkreślił starosta krośnieński Jan Pelczar.

Dodał też, że budowa nowego mostu kosztowała 1 mln zł, a po zakończeniu całej inwestycji szacowanej na około 3,2 mln zł będzie można przejechać bezpiecznie drogą powiatową do Iwonicza-Zdroju.

Uczestniczący w odbiorze sołtys Klimkówki Kazimierz Kielar podziękował władzom powiatu za podjęcie tak ważnego zadania dla mieszkańców miejscowości.

Kazimierz Kielar
Kazimierz Kielar, sołtys Klimkówki

- Czekaliśmy na to od wielu lat. Cieszymy się, że ruch po moście będzie odbywał się już bez przeszkód w normalnych warunkach. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców są też budowane chodniki - powiedział sołtys Kazimierz Kielar.

Dodał też, że jest to największa inwestycja drogowa w miejscowości w ostatnich latach.
Wykonawcą przebudowy drogi powiatowej w Klimkówce jest Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Prezes spółki Andrzej Zygar podkreśla, że jedną z głównych prac przy tym zadaniu jest budowa chodnika wzdłuż drogi, która została także poszerzona.

- Powstał też nowy most, który mam nadzieję, że przez wiele lat będzie służył dobrze mieszkańcom - stwierdził Andrzej Zygar.

~SOMGORSI

13-12-2020 16:34 2 32

Powinni robić coraz szersze drogi,bo nie starcza miejsca dla tych z nożyczkami,albo przecinać na raty.
Odpowiedz

~Jato

12-12-2020 20:16 4 30

Można było wstęgę ustawić wzdłuż drogi więcej ludzi do jej przecinana by się zmieściło
Odpowiedz

~podatnik

12-12-2020 08:11 3 37

Ta pani ze zdjecia rozklada rece ze zdziwienia bo jak mozna otwierac most bez kropidla
Odpowiedz

~pontifex

11-12-2020 17:19 2 40

Bardzo dobra robota starosty Pana Jana Pelczar - Wielgi Szacun, tak trzymać i iść tom drogom.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.