Z inicjatywy prezydenta Krosna Piotra Przytockiego odbyło się spotkanie dotyczące uruchomienia połączeń autobusowych Krosna z uzdrowiskami Iwonicz-Zdrój i Rymanów-Zdrój.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki podkreśla, że zrodził się pomysł uruchomienia komunikacji między dwoma uzdrowiskami w powiecie krośnieńskim i miastem Krosnem.

- Odbyliśmy z burmistrzami Iwonicza-Zdroju i Rymanowa-Zdroju pierwsze spotkanie wprowadzające w realizację nowego projektu z za zakresu komunikacji, promocji i turystyki - mówi prezydent Piotr Przytocki.W spotkaniu oprócz prezydenta, uczestniczyli również zastępca prezydenta Krosna Tomasz Soliński, burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec oraz burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj.Burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec mówi, że propozycja dotyczy organizacji transportu przez MKS w Krośnie w soboty i niedziele w sezonie letnim, od początku maja do końca sierpnia.

- Mamy nadzieję, że spotkanie będzie początkiem dobrej współpracy w zakresie promocji ekologii oraz walorów miasta i naszych kurortów – podkreśla burmistrz Wojciech Farbaniec.Z kolei zdaniem burmistrza Witolda Kocaja, hity turystyczne powiatu krośnieńskiego, jakimi są uzdrowiska Iwonicz-Zdrój i Rymanów oraz Krosno - Miasto Szkła zasługują na jeszcze lepszą promocję.- Kuracjusze przybywający do uzdrowisk są najczęściej pozbawieni własnych środków lokomocji, a więc mobilnie ograniczeni, wielu innych gości także wolałoby zrezygnować z własnych środków transportu w obawie przed potencjalnymi problemami z parkowaniem. Alternatywą dla jednych i drugich miałyby być właśnie połączenia weekendowe nastawione na obsługę ruchu turystycznego, w tym także przewóz m.in. rowerów - zaznacza burmistrz Witold Kocaj.Jak dodaje burmistrz, Perspektywy są obiecujące i wszystkie strony spotkania zgodziły się, że należy zrobić wszystko, by pomysł zrealizować.