37-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój zginął w wypadku, do którego doszło 12 kwietnia na drodze wojewódzkiej 887. Motocykl, który prowadził wypadł z drogi, a następnie wpadł do rzeki Tabor.

Tragiczny wypadek wydarzył się w poniedziałkowe popołudnie około godz. 18.15 na pograniczu miejscowości Królik Polski i Szklary.Spadł do rzeki

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 37-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój jechał motocyklem Suzuki GSR 750 od Szklar w kierunku Rymanowa. W pewnym momencie, na łuku drogi, z niewiadomych przyczyn nie zmienił kierunku jazdy i zjechał na lewe pobocze.


- Przejechał nim kilka metrów, następnie zjeżdżając ze skarpy uderzył w betonowy przepust, po czym wraz z motocyklem spadł z wysokości kilku metrów do rzeki Tabor i uderzył głową o kamienie znajdujące się w rzece - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.

Śmierć na miejscu

Pierwszy pomocy starał się udzielić 37-latkowi jadący kilka metrów przed nim inny motocyklista, także mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój. Później akcję ratowniczą przejął Zespół Ratownictwa Medycznego z SPPR w Krośnie. Jednak życia 37-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Decyzją będącego na miejscu prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczone zostało do badań sekcyjnych.Bez uprawnień

Na miejscu tragedii pracowali również strażacy z JRG PSP z Krosna, a także z jednostek OSP z Jaślisk, Posady Jaśliskiej i Tylawy oraz policjanci z komisariatów w Dukli, Rymanowie i WRD KMP w Krośnie.


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zmarły motocyklista nie posiadał danej kategorii uprawnień, które pozwalałaby mu na kierowanie ciężkim motocyklem.


Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Krośnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.~Marcin

14-04-2021 20:36 7 37

Dużo pasjonatów jeździ bez kategori i nie czyni ich to gorszymi. Są jeszcze bardziej uważni niż ci co kreują się na zawodowców bo maja kategorie. Nieszczęśliwy wypadek poprostu który skończył się najgorzej jak mógł.... Tomku pędź po niebieskich autostradach[*][*][*][*]
Odpowiedz

~Gibalski

14-04-2021 12:27 7 34

Motocykliści jedźcie ostrożnie! Bardzo Was o to proszę. Szkoda Was młodych potrzebnych ludzi. Szkoda Waszych cierpiących i pogrążonych rodzin.
Odpowiedz

~Konrad

14-04-2021 10:23 5 44

Zginął, kiedy robił to co kochał.
[*]
Odpowiedz

~krosnomotocyklista

14-04-2021 09:34 5 37

Nimosz uprawnień to nie siadej za kerownicom i jeszcze po publiczny drodze
Odpowiedz

~AS

14-04-2021 09:20 8 44

Uprawnień to wielu nie ma
Odpowiedz

~Motocyklistakrosno

13-04-2021 20:54 6 58

Składam kondolencje rodzinie zmarłego kolegi.

Uważajmy wszyscy na siebie.
Niewiele trzeba by doszło do tragedii...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.